Home » Historia szkoły » Nadanie naszej szkole sztandaru.

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Archiwa

Odwiedziny

099468
Visit Today : 32

Nadanie naszej szkole sztandaru.

 

Te słowa Jana Pawła II towarzyszyły niepowtarzalnej uroczystości przekazania sztandaru Szkole Podstawowej im. Antoniego Abrahama  w Połczynie.

Na tą ceremonię przybyło wielu znamienitych gości.

 

Wśród nich byli przedstawiciele władz gminy i kuratorium, dyrektorzy szkół oraz fundatorzy. W uroczystości udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie i poczty sztandarowe z okolicznych  szkół.

Spotkanie rozpoczęto mszą św., podczas której został poświęcony i pobłogosławiony sztandar.

Podniosłym momentem tej uroczystości było symboliczne wbicie gwoździ w jego drzewiec przez fundatorów i przyjaciół szkoły. Jednakże centralnym punktem spotkania było przekazanie sztandaru dyrektor szkoły Grażynie Pokorskiej przez przewodniczącą rady rodziców Lucynę Potrykus.

Następnie przedstawiciele wszystkich klas i nauczycieli złożyli ślubowanie.

Po czym po raz pierwszy odśpiewano hymn szkoły do słów Andrzeja Wachowiak i muzyki Tadeusza Korthals. W dalszej części spotkania uhonorowano tytułem Przyjaciela Szkoły Podstawowej w Połczynie osoby, które bezinteresownie wspomagają naszą placówkę i poświęcają jej swój wolny czas. Szczególne podziękowania należą się fundatorom i rodzicom za zorganizowanie uroczystości.

Spotkanie zakończyło się częścią artystyczną    w wykonaniu uczniów w kaszubskich strojach. Przedstawili oni postać Antoniego Abrahama  jako gorliwego obrońcę wiary świętej i polskości  na Kaszubach, który jest przykładem patriotycznej postawy, godnej naśladowania.

 

Każdy uczestnik ceremonii przejęcia sztandary otrzymał okolicznościowy folder o szkole oraz prezentację multimedialną.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze pozostawiając nieodparte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.