Home » Historia szkoły » Nadanie naszej szkole sztandaru.

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Archiwa

Nadanie naszej szkole sztandaru.

 

Te słowa Jana Pawła II towarzyszyły niepowtarzalnej uroczystości przekazania sztandaru Szkole Podstawowej im. Antoniego Abrahama  w Połczynie.

Na tą ceremonię przybyło wielu znamienitych gości.

 

Wśród nich byli przedstawiciele władz gminy i kuratorium, dyrektorzy szkół oraz fundatorzy. W uroczystości udział wzięli rodzice, nauczyciele, uczniowie i poczty sztandarowe z okolicznych  szkół.

Spotkanie rozpoczęto mszą św., podczas której został poświęcony i pobłogosławiony sztandar.

Podniosłym momentem tej uroczystości było symboliczne wbicie gwoździ w jego drzewiec przez fundatorów i przyjaciół szkoły. Jednakże centralnym punktem spotkania było przekazanie sztandaru dyrektor szkoły Grażynie Pokorskiej przez przewodniczącą rady rodziców Lucynę Potrykus.

Następnie przedstawiciele wszystkich klas i nauczycieli złożyli ślubowanie.

Po czym po raz pierwszy odśpiewano hymn szkoły do słów Andrzeja Wachowiak i muzyki Tadeusza Korthals. W dalszej części spotkania uhonorowano tytułem Przyjaciela Szkoły Podstawowej w Połczynie osoby, które bezinteresownie wspomagają naszą placówkę i poświęcają jej swój wolny czas. Szczególne podziękowania należą się fundatorom i rodzicom za zorganizowanie uroczystości.

Spotkanie zakończyło się częścią artystyczną    w wykonaniu uczniów w kaszubskich strojach. Przedstawili oni postać Antoniego Abrahama  jako gorliwego obrońcę wiary świętej i polskości  na Kaszubach, który jest przykładem patriotycznej postawy, godnej naśladowania.

 

Każdy uczestnik ceremonii przejęcia sztandary otrzymał okolicznościowy folder o szkole oraz prezentację multimedialną.

Uroczystość przebiegła w miłej atmosferze pozostawiając nieodparte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń.