Home » Aktualności » Dzień Babci i Dziadka

Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad
Ad

Archiwa

Odwiedziny

080616
Visit Today : 10

Dzień Babci i Dziadka

Nastrojowo i uroczyście czyli  Święto Babci i Dziadka w  Połczynie

 

Święto Babci i Dziadka na stałe jest wpisane w kalendarz uroczystości organizowanych w Szkole Podstawowej im. Antoniego Abrahama w Połczynie – To święto jest tradycją  w naszej pracy, w naszym planie wychowawczym. Już od kilkunastu lat gościmy Babcie i Dziadków właśnie w  tym dniu – mówi Pani Grażyna  Pokorska, dyrektor placówki.

To rodzinne święto przypomina nam jak ważną rolę pełnią w naszym życiu seniorzy, oraz jak ważne wartości płyną od nich do najmłodszych. W czasach ukierunkowanych na  materializm i konsumpcjonizm pamięć  o zwykłym uśmiechu, dotyku i rozmowie  dla najukochańszych –  Babci i Dziadka znaczy naprawdę wiele.

Tegoroczna  impreza odbyła się 26 stycznia w sali WKK w Połczynie .Uczniowie wraz z nauczycielami i rodzicami  stanęli na wysokości zadania. Program artystyczny jaki przedstawili był bardzo zróżnicowany . Każda grupa wiekowa mogła zaprezentować  się przed swoimi najbliższymi. Od najmłodszych z oddziału przedszkolnego po klasę  V w pierwszej części  – w ich wykonaniu zebrani mogli usłyszeć, wiersze, piosenki ,a także  zabawną scenkę  odegraną  przez uczniów z klasy II. Podczas  występów wnuków dziadkowie zostali poczęstowani pysznymi wypiekami oraz  kawą i herbatą.

Zakończeniem części artystycznej był spektakl jasełkowy w wykonaniu uczniów, nauczycieli oraz rodziców.  Było to nie lada przedsięwzięcie zarówno aktorskiej jak i logistyczne. Spektakl miał 7 odsłon, od  ulic Jerozolimy poprzez zamek Heroda,  kończąc na stajence  betlejemskiej. Było to już  kolejne przedstawienie, w  którym brali udział nie  tylko uczniowie, ale też nauczyciele i rodzice.

– Jest to przedsięwzięcie, którego się podjęliśmy już kilka lat temu. Jest to już kolejna edycja, kiedy razem z dziećmi wystawiamy  – akurat dzisiaj  będzie  to spektakl jasełkowy, który jest naprawdę wielkim wydarzeniem, które zostało także wysoko ocenione przez osoby znające się na sztuce  i kulturze –   relacjonuje Grażyna  Pokorska.

Przedstawienie  nie było typowymi jasełkami, była  to mieszanka współczesności z przekazem iście  bożonarodzeniowym. Długie, wyćwiczone role, zaskakujące  wątki  oraz oprawa muzyczna  wprawiła w zdumienie  zebranych.

Na sali zebrało się mnóstwo gości –  to bardzo nas cieszy i jednocześnie zaskoczyło, bo jest ponad 180 osób na sali, więc  to tym bardziej motywuje do kolejnych działań –  mówi Grażyna  Pokorska.

Pochwałą za występ było morze oklasków.  Dziadkowie usłyszeli także w entuzjastycznym wykonaniu wnuków – uroczyste Sto lat.

Dzień Babci i Dziadka w prasie